SARMAT LT na Kube

05.11.2018

V dňoch 29.10. do 2.11.2018 sa v hlavnom meste Kuby - Havane uskutočnil jeden z najznámejších strojárenských veľtrhov s Strednej Amerike - FIHAV 2018. V stánku Slovenskej republiky sa na výstave prezentovala aj šalianska spoločnosť SARMAT LT, ktorá sa svojimi výrobkami výrazne podieľa na výstavbe tepelnej elektrárne Maximo Gómez v kubáskom Mariely. Ing. Ladislav Tánczos, konateľ spoločnosti a Ing. Tibor Lacko, výkonný riaditeľ spoločnosti prezentovali výrobky SARMATu odbornej verejnosti či už z Kubánske republiky alebo iných krajín Strednej Ameriky. O naše špeciálne čerpacie zariadenia a priemyselné armatúry prejavilo záujem množstvo odborníkov z energetického sektora, hovorí Ing.Tánczos. Dodávka rozhodujúcich vysokoprofesionálnych čerpadiel aj z nášho vývoja a výroby nám otvára cestu k realizácii ďalších zaujímavých projektov v tomto regióne, dodáva Ing.Tánczos. O tom, že výstava má naozaj internacionálny charakter svedčí aj prítomnosť mnohých televíznych a rozhlasových staníc, ktoré z veľtrhu denne prinášali priame reportáže. Ďalším z našich cieľov, pre ktoré sme sa rozhodli k účasti na tomto podujatí bolo dokončenie zaradenia SARMATu na listinu registrovaných dodávateľov spoločnosti Energoimport, ktorá v tejto krajine zabezpečuje všetky nákupné aktivity energetického sektora, hovorí Ing.Lacko. Takáto registrácia nám otvára možnosti realizácie dodávok aj pre ďalšie otvorené energetické projekty v tomto regióne, dodáva. Prezentáciu významných dodávateľských spoločnosti zo Slovenska zastrešovalo veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Havane na čele s p. Romanom Hoštákom, veľvyslancom Slovenskej republiky na Kube v spolupráci so Slovenskou agentúrou pre rozvoj investícií a obchodu. Dôležitosť prezentácie Slovenska podporila aj prítomnosť poslanca NR SR a predsedu strany Smer p. Roberta Fica, ktorý na veľtrh zavítal po stretnutí s kubánskym prezidentom. Hosťami nášho stánku boli aj predstavitelia mnohých ministerstiev a riaditelia energetických podnikov na Kube.

Na fotke č.1: Ing.Ladislav Tánczos poskytuje rozhovor pre rozhlasovú stanicu Kuba Internacional

Na fotke č.2: Na stánku spoločnosti SARMAT LT z ľava: Ing.Tibor Lacko, výkonný riaditeľ, Roman Hošták, veľvyslanec SR na Kube, Ing.Ladislav Tánczos, konateľ spoločnosti

Na fotke č.3: Veľvyslanec SR p. Hošták v spoločnosti s poslancom NR SR a predsedom strany Smer p.Ficom a riaditeľmi zúčastnených spoločností.

Na foto č.4: Jedno z čerpadiel ktoré budú pracovať v Elektrárni Maximo Gómez na Kube

Ing. Ladislav Tánczos poskytuje rozhovor pre rozhlasovú stanicu Kuba Internacional
Na stánku spoločnosti SARMAT LT z ľava: Ing. Tibor Lacko, výkonný riaditeľ, Roman Hošták, veľvyslanec SR na Kube, Ing. Ladislav Tánczos, konateľ spoločnosti
Veľvyslanec SR p. Hošták v spoločnosti s poslancom NR SR a predsedom strany Smer p. Ficom a riaditeľmi zúčastnených spoločností.
Jedno z čerpadiel ktoré budú pracovať v Elektrárni Maximo Gómez na Kube